Az egészségügy digitalizációja már nem kérdés, hanem rekordsebességgel zajló, létfontosságú folyamat. Akár emberi életek múlhatnak azon, milyen gyorsan, pontosan, átláthatóan áramlik az információ. Miközben a világ különböző területei eltérő ütemben és fókuszokkal haladnak ezen az úton, Kína már magasabb ligában játszik.
Ők egészségügyi ökoszisztémákat építenek.
Mikor idén májusban a Huawei Healthcare Digital Transformation Forum-on jártunk Shenzenben gyorsan világossá vált, hogy ők már rég nem különálló technológiai eszközökben gondolkodnak. Rendszer, architektúra, partneri kapcsolódások- ezt teremtették meg, és igyekeznek alkalmazni a gyakorlatban is. A konnektivitás és zökkenőmentes egészségügyi adatkörforgás a cél.
30%-kal gyorsabb, 98%-os pontosságú- mi az?
Az rendezvényen bemutatott esettanulmányokból világos lett számunkra: a Huawei digitális kórházi rendszerei gyakorlati szinten is működőképesek.
Ezt bizonyítja egyik kulcsfontosságú referencia projektje is, amely Shenzen hárommillió lakost számláló kerületéhez, Longganghoz kötődik. 12 kórház, 47 rendelő üzemel jelenleg, így a méret és komplexitás miatt ideális terepet biztosított a Huawei masszív integrációs megközelítéséhez.
A projekt alatt a helyi egészségügyi hatóság (Longgang Health Comission) létrehozta a Huawei partnereként azt a felhőalapú képalkotó rendszert, amely valós időben továbbítja a CT-, MRI- és ultrahangfelvételeket a szakorvoshoz, mindezt AI-támogatott kiértékelésssel 98%-os pontossággal.
Online hozzáférhető eredmények, hatékony döntéshozatal, átlátható ellátás.
A napi több, mint 1000 vizsgálat kezelése ellenére a rendszer másodpercek alatt képes a felvételek továbbítására, 30%-kal rövidebb diagnózisalkotási időt eredményez és pontosabb szakmai döntéseket.

Huawei szentháromság: infrastruktúra – AI- adatintegráció
A világvállalat egészségügyi alaptézise három rétegre épül:
- Sziklaszilárd infrastruktúra ( 10 Gbps, Smartcache 2.0., stb.)
- Intelligens adatelemzés (képalkotás, döntéstámogatás AI segítségével)
- Egységesített adatstruktúra (Data Lake)
Ez az architektúra mára több, mint 1200 kínai kórházban bizonyítottan működik, a Huawei pilot programjai pedig már Európa felé is kacsintgatnak.
Ökoszisztéma, nem eszköz: stratégia
Hazai léptékkel mérve Kína utolérhetetlen, legyen szó tempóról, volumenekről vagy fejlesztési forrásokról.
De talán nem is ez az elsődleges cél.
Azonban a rendszerszintű, komplex, ökoszisztémában történő gondolkodásmód átvitelét és integrálását kötelességünknek érezzük.
Mert mi nem csak “hálózatot építünk.”
A digitalizáció segítségével stabil, skálázható , biztonságos alapokra épülő rendszereket teremtünk meg, legyen szó egészségügyről, ipari környezetről, vagy államigazgatásról.
És ezt akkor is beteljesítjük, ha nálunk a kisebb, hazai pályán mások a feltételek.
